6. õpiränne

Teema: My students don’t talk! Creative methodology to develop active learning (Hispaania)
Aeg: 21.-25.08.2017
Õpetaja: Kristi Simso
Koolituse korraldajaks oli organisatsioon Rumeeniast - AR Vocational and Investment Solutions. Koolitajad (2) olid ka ise osaliselt tegevõpetajad, kuid oma suvepuhkused veedavad välismaalasi koolitades. Muul ajal toimuvad koolitused nende oma õpetajatele. Koolitus toimus ühe hotelli konverentsisaalis.
Meie koolituse grupp koosnes kolmeteistkümnest koolitöötajast (õpetajad, tugispetsialistid, raamatukoguhoidjad, direktorid), kes kõik peale minu olid pärit Poolast.

Minu jaoks oli üllatav erinevate Poola piirkondade suhtumine koolitusele sobivate osalejate valimisel. Vaatamata sellele, et õppetöö toimus inglise keeles, oli meie hulgas 5 inimest, kes ise sõnagi inglise keelt ei rääkinud. Seega toimus pidev tõlkimine inglise keelest poola keelde ja vastupidi. Samas, ühest teisest Poola piirkonnast sai õpetaja koolitusele tulla ainult tänu sellele, et tal on inglise keeles vastav sertifikaat. Aga vahel vajasin minagi interneti abi, et mõnda sõna tõlkida.

Koolituse sisuks olid erinevad aktiivõppe meetodid ja tegevused, mille kasutamist saime ka praktiliselt harjutada. Toon välja mõned õpitud meetoditest: Bono meetod ehk 6 mõtlemise mütsi, maailmakohvik, narratiivi meetod automaatsete mõtete tõrjumiseks, flipped classroom, phenomen based learning (põhimõtteliselt ainete vaheline lõiming) jne. Viidi läbi palju rühmatööd, sh erinevaid kunsti ja draama harjutusi. Teooria osa oli väga vähe, enamasti töötasimegi väiksemates või suuremates gruppides.

Ühe harjutuse raames pidime tänaval tutvuma ka ühe Hispaania perekonnaga ning tegema nendega pilti.

Pärastlõunased ja õhtused ajad veetsime enamasti linnas jalutades või süües.

Vaatamata sellele, et palju käsitletavast materjalist oli mulle tuttav, sain oma teadmisi ja oskusi kinnistada ka võõrkeeles. Lisaks sain päris palju teada Poola riigi, traditsioonide ning nende haridussüsteemi kohta.
Vaata ka videot. https://youtu.be/WHntRk0MnZg

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar